Wszystko, co warto wiedzieć o nasionach wiesiołka

Wiesiołek to roślina o szerokim wachlarzu działań i właściwości. Często spotkać się można z jej nasionami, które sprzedawane jako suplement diety mają wiele pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Czym dokładnie są nasiona wiesiołka i dlaczego warto wdrożyć je do codziennej diety?

Nasiona wiesiołka — czym są?

nasiona wiesiołka

Wiesiołek pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej, a jego nasiona są małe i ciemnobrązowe. Wiesiołek jako roślina jest powszechnie uprawiany, głównie ze względu na swoje właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Przede wszystkim, nasiona wiesiołka bogate są w kwas GLA, który jest niezbędny do prawidłowej produkcji hormonów i regulacji procesów metabolicznych. Nasiona tej rośliny mają również wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-6, białka, witaminy E i innych składników odżywczych.

Dlaczego warto jeść nasiona wiesiołka?

Dlaczego warto stosować w swojej diecie nasiona wiesiołka? Ten suplement diety ma naprawdę wiele cennych właściwości, które wpływają na nasz organizm. Oto niektóre z nich:

  • wspomaganie procesów trawiennych-nasiona bogate są w błonnik, który pomaga w regulowaniu pracy jelit;
  • poprawa kondycji skóry- duże ilości kwasów tłuszczowych omega-6 i witaminy E  pomagają utrzymać zdrową i piękną skórę;
  • zmniejszanie objawów menopauzy oraz stanów przedmiesiączkowych-kwas GLA w nasionach wiesiołka pomocny jest w łagodzeniu objawów związanych z PMS i menopauzą, takich jak bóle brzucha, bóle głowy czy wahania nastroju;
  • wspomaganie leczenia nadpobudliwości, zwłaszcza wśród dzieci.