Po jakie witaminy na oczy sięgnąć?

Witaminy na wzrok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo wiele osób pracuje każdego dnia przed komputerem. Z tego też względu, coraz więcej ludzi poszukuje środka, który wspomoże ich narząd wzroku. Na szczęście, w aptekach można znaleźć naprawdę wiele skutecznych preparatów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, czym należy kierować się przy ich wyborze. 

Kto powinien sięgnąć po witaminy na wzrok?

Witaminy na oczy mogą być stosowane tak naprawdę przez każdego. W szczególności jednak powinny po nie sięgnąć osoby:

  • starsze
  • spędzające długo czasu przed komputerem
  • cierpiące na różnego rodzaju schorzenia oczu

Aby witaminy dla oczu miały szansę okazać się naprawdę pomocne, ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem okulistą. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na niektóre przewlekłe schorzenia narządu wzroku, takie jak chociażby jaskra. W ich przypadku, niektóre substancje mogą okazać się przeciwwskazane. W zdecydowanej większości przypadków udaje się jednak znaleźć odpowiedni preparat, który wspiera narząd wzroku.

Jaki preparat wybrać i jak go stosować?

Nikogo raczej nie zdziwi fakt, iż witaminy na wzrok powinny być stosowane systematycznie. Większość z nich wymaga codziennego przyjmowania, najlepiej o stałych porach. Szczegółowy schemat dotyczący dawkowania konkretnego środka można znaleźć na jego opakowaniu bądź w ulotce dołączonej do niego. Jak jednak wybrać środek, który będzie miał szansę okazać się skuteczny? Wydaje się, że najlepiej bazować na preparatach, które zawierają w swoich składach substancje pochodzenia naturalnego. Są one uznawane nie tylko za skuteczne, ale również i bezpieczne. Witaminy na oczy powinny zawierać chociażby ekstrakt z aksamitki wzniesionej. Stanowi ona bogate źródło antyoksydantów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Pomocne mogą okazać się również luteina oraz zeaksantyna.

Substancje te są odpowiedzialne między innymi za przyśpieszenie procesu regeneracji siatkówki. Witamina A może zaś zapobiegać rozwojowi kurzej ślepoty. Doskonale, jeżeli w składzie preparatu wspierającego oczy znajdzie się także ekstrakt z borówki. Stanowi on prawdziwą skarbnicę witaminy E, która dba o to, aby wzrok pozostał w jak najlepszym stanie. Jeżeli chodzi o formę suplementów wspierających oczy, najpowszechniejsze są tabletki oraz kapsułki. Osoby mające problem z połykaniem tabletek mogą jednak postawić na płynną bądź sproszkowaną formę suplementu. Mogą one jednak nie być dostępne w każdej aptece.