Durban Poison – czym cechuje się ta odmiana marihuany?

Marihuana jest nielegalna w naszym kraju. Nie ma mowy o hodowaniu tego w domu, czy też zakupie topów marihuany w sklepie. Nasiona nie mają THC i są żeńskie, a rośliny feminizowane. Trudno mówić o nasionach, nie wspominając o uprawie. W krajach, gdzie jest to legalne, popularnością cieszy się Durban Posion. To ceniony szczep, który daje wiele korzyści. Czym odznacza się DP? Jakie ma zalety? Dlaczego jest tak ceniony w wielu krajach? Co warto wiedzieć?

Durban Posion

Obecnie ta odmiana jest hodowana w Holandii i została sprowadzona z RPA. To stuprocentowa sativa, której nigdy nie łączono z innymi genami. Pąki i liście są potężne, a te pierwsze są gęsto oklejone żywicą. Smak na długo pozostaje w pamięci – przypomina lukrecję lub anyż. Durban Poison daje się krzyżować z późno kwitnącymi odmianami, co pozwala wywołać wcześniejszy wzrost. Plusem jest fakt, że odmiana dobrze sobie radzi przy sztucznym oświetleniu. High jest wysoki, a plony niezwykle  bogate. Rośliny sprowadzane są z Południowej Afryki. 

Najważniejsze cechy

Wiele osób wskazuje, że Durban Poison nie jest zwykłą odmianą. Jej geny zostały docenione przez specjalistów na całym świecie, dlatego posłużyły one do tworzenia hybryd. Klasyka DP i długa historia daje wiele informacji. Korzystanie z tej odmiany jest już tradycją w kręgach amsterdamskich. Co ciekawe, Durban Posion ulepszono w latach 70. Przez ten czas ciągle jest ceniona na rynku. 

Lata selekcji sprawiły, że DP zwiększyła odporność na zmienne warunki klimatyczne, które panują w krajach europejskich. To egzotyczny szczep, który nie jest kapryśny. Nawet początkujący growerzy osiągną wysokie plony. Roślina jest wydajna i mocna, co ucieszy każdego odbiorcę. Nie dziwi zatem fakt, że to ścisłe top wśród światowych seedbanków. Nasiona marihuany Durban Poison spełnią oczekiwania każdego odbiorcy. To uniwersalna odmiana, która jest łatwa w uprawie. Sięgają po nią nawet osoby mniej doświadczone. Oczywiście doświadczeni growerzy także cenią tę klasyczną odmianę, jaką jest Durban Poison.