Zlewki

Zlewki laboratoryjne są wykorzystywane w dzisiejszych czasach bardzo często. Istnieje kilka rodzajów tychże przedmiotów, więc każdy znajdzie coś dla swoich potrzeb. 

Zlewki – jak ich używać? 

Obecność dziobka oznacza, że ​​zlewka nie może mieć pokrywki. Jednak podczas użytkowania zlewki mogą być przykryte szkiełkiem zegarkowym, aby zapobiec zanieczyszczeniu lub utracie zawartości, ale umożliwić odpowietrzenie przez dziobek. Szkło stosowane w laboratorium chemicznym jest wyjątkowe. Musi być odporny na atak chemiczny. Niektóre wyroby szklane muszą wytrzymywać sterylizację. Inne wyroby szklane są używane do pomiaru określonych objętości, więc nie mogą znacznie zmienić swojego rozmiaru w porównaniu z temperaturami pokojowymi. Substancje chemiczne mogą być ogrzewane i chłodzone, więc szkło musi być odporne na pękanie na skutek szoku termicznego. Z tych powodów większość wyrobów szklanych jest wykonana ze szkła boro-krzemowego. 

Doskonałe zlewki 

Żadne laboratorium nie byłoby kompletne bez zlewek. Zlewki służą do rutynowych pomiarów i mieszania w laboratorium. Służą do pomiaru objętości z dokładnością do 10%. Większość zlewek jest wykonana ze szkła boro-krzemowego, choć można użyć innych materiałów. Płaskie dno i dziobek pozwalają na stabilne trzymanie tego naczynia szklanego na stole laboratoryjnym lub płycie grzewczej, a także łatwe nalewanie płynu bez zrobienia bałaganu. Zlewki są również łatwe do czyszczenia. Zlewki laboratoryjne w dzisiejszych czasach są łatwo dostępne. Można je zakupić w sklepach medycznych takich jak DanLab.