Jak zażywać tabletki nasenne?

Nie ulega wątpliwości, że świat pędzi jak oszalały. Większość z nas dostosowuje się do tego tempa i również pędzi na oślep, zapominając na co dzień o tym, co naprawdę ważne. Stresująca praca, złe nawyki żywieniowe, brak wystarczającej ilości ruchu – to wszystko mimowolnie odbija się na naszym organizmie. Dużo osób przez taki tryb życia cierpi na bezsenność.

Co poradzić na problemy ze snem?

Niekiedy wydaje się nam, że dany dzień tak bardzo nas wymęczył, że sen na pewno przyjdzie bardzo szybko. Tymczasem, nierzadko po nawet tak intensywnym czasie, ciężko jest zapaść w ramiona Morfeusza. Niektórzy z miejsca sięgają po sprawdzone tabletki na sen. Jednak innych sposobów na ukojenie zmysłów przed zaśnięciem jest naprawdę cała masa! Spokojny sen zapewnić może wyciszenie się wieczorem, odbywając sesję medytacyjną. Można również zamiast oglądania thrillera, przeczytać książkę, która przeniesie nas w spokojny świat wyobraźni. Można również wziąć długą, aromatyczną kąpiel i wypić szklankę melisy. Jeśli jednak te sposoby regularnie zawodzą, warto rozważyć sięgnięcie po tabletkę na sen.

Jak zażywać preparaty ułatwiające zasypianie?

Na rynku jest dużo środków wyciszających nerwy. Są to preparaty oparte zazwyczaj na melisie czy innych ziołach. Tymczasem przyjmowanie prawdziwych tabletek na sen powinno odbyć się pod czujnym okiem lekarza, który przepisze nam odpowiednie dawkowanie. Zazwyczaj, specjaliści rozpoczynają od możliwie najniższej dawki, która przynosi oczekiwany rezultat. Co jakiś czas warto odstawić lek i sprawdzić, czy lepiej nam będzie się zasypiało już bez sztucznego wspomagania.