Dlaczego warto używać pieluszek jednorazowych?

W ostatnich latach rośnie popularność tzw. pieluszek wielorazowych. Uważane są one za bardziej przyjazne środowisku, mimo że do ich wyprania zużywane są hektolitry wody. Wielu młodych rodziców zostaje jednak przy pieluchach jednorazowych. Dlaczego warto ich używać?

Bez prania

Używając kit&kin pieluszki 1 (https://www.aptekagalen.pl/kit-kin-biodegradowalne-pieluszki-jednorazowe-rozmiar-1-mini-2-6kg-40szt) lub innych jednorazowych pieluszek nie trzeba przejmować się brudem. Zużytą pieluszkę po prostu się wyrzuca. Nie trzeba jej przepłukiwać, namaczać, ani prać. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które po prostu brzydzą się dotykać zanieczyszczonych przez dziecko pieluch. Tym bardziej że każdy kontakt z pieluchą jest potencjalnym kontaktem z drobnoustrojami i substancjami toksycznymi, które mogą znaleźć się w moczu i kale. Warto jest mieć to na uwadze decydując się na sposób pieluchowania dziecka. Nie ulega wątpliwości, że używanie jednorazówek jest prostsze i pomaga oszczędzić czas i siły.

Łatwo dostępne

Pieluszki jednorazowe są łatwo dostępne. Można je kupić w drogeriach, marketach, sklepach dla dzieci często też są dostępne w aptekach. Jeśli skończą się, to ich zakup nie stanowi żadnego problemu i dotyczy to nawet marek, które można by uznać za bardziej luksusowych takich, jak pieluszki kit&kin 1. Zakup pieluszek wielorazowych jest zdecydowanie trudniejszy. Wkładu do nich nie można ot tak kupić w dowolnym sklepie. Może się więc zdarzyć, że osoba, która na co dzień korzysta z pieluch wielorazowych i tak będzie musiała w sytuacji awaryjnej sięgnąć po pieluszki jednorazowe z marketu.