Cieplarka laboratoryjna – co to jest?

Cieplarka mikrobiologiczna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego laboratorium. Urządzenie to znajduje swoje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w zakładach biotechnologicznych.

CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY?

Cieplarka laboratoryjna to urządzenie termiczne, której podstawowym zadaniem jest ogrzewanie i suszenie próbek pobranego materiału mikrobiologicznego, przeznaczonego do analizy. Zależnie od rodzaju prowadzonych badań stosuje się cieplarki z naturalnym lub wymuszonym obiegiem powietrza.

JAK TO JEST ZBUDOWANE?

Cieplarka laboratoryjna to urządzenie jednokomorowe, skonstruowane w taki sposób, by skutecznie zabezpieczać przechowywane w niej próbki przed czynnikami zewnętrznymi. W tym celu sprzęt wyposażony jest w czujniki temperatur oraz alarmy sygnalizujące nagłe zmiany warunków wewnątrz urządzenia. Niektóre modele wyposażone są w szklane lub podwójne drzwi, co pozwala na stałą kontrolę zachodzących w cieplarce procesów, bez konieczności ciągłego otwierania urządzenia. W zależności od typu przeprowadzanych badań można spotkać cieplarki, wyposażone także w system chłodzenia, co umożliwia przeprowadzanie testów w zakresie sposobu zachowania się materiałów doświadczających gwałtownych zmian temperatur.

DOPASOWANIE SPRZĘTU DO POTRZEB

Podczas dokonywania wyboru cieplarki mikrobiologicznej priorytetem powinna być precyzja i wiarygodność osiąganych w laboratorium rezultatów. Dokładna analiza to gwarancja bezpieczeństwa.

Ciekawych zachęcam do odwiedzenia tej strony

https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadzenia-grzewcze/cieplarki-laboratoryjne/