Krzem z borem – ochrona przed zmarszczkami

Czas biegnie nieubłaganie i nikt z nas nie może na to nic poradzić. Z upływem lat poprzez zaburzony proces produkcji kolagenu skóra traci jędrność. Panie szukają ratunku w domowych zabiegach oraz gabinetach medycyny estetycznej, często zapominając o wysokiej skuteczności suplementacji. Jednym z mikroelementów wpływających na wygląd skóry jest krzem. Warto się z nim zaznajomić i mieć świadomość jak dużą rolę odgrywa w naszym organizmie.

Jak powstają zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już około 25 roku życia. Duże znaczenie mają tutaj dieta, geny, przebyte choroby, ekspozycja na słońce, a nawet rodzaj cery. Składnikiem tkanki skórnej jest kwas hialuronowy, który pełni funkcję naturalnego „wypełniacza”. Elastyczne włókna kolagenu odpowiadają zaś za prawidłowe napięcie skóry. Gdy po latach zawartość wszystkich tych składników maleje (a mają na to wpływ wcześniej wymienione czynniki), skóra nie jest dostatecznie podtrzymywana. Pokazują się pierwsze bruzdy.

Dlaczego krzem z borem usuwa oznaki starości?

Krzem z borem regularnie przyjmowany na przykład w postaci tabletek spowalnia proces starzenia. W dużej mierze przyczynia się do tego synteza kolagenu i elastyny, która uruchamiana jest na nowo. Krzem w połączeniu z borem wygładza skórę. Co więcej, jest pomocny w walce z przebarwieniami i wypryskami, które nie tylko szpecą cerę, ale sprawiają, że wygląda ona po prostu starzej.

Więcej o właściwościach krzemu z borem znajduje się pod adresem https://konopnysklep.com.pl/wsparcie-terapii/krzem-z-borem-i-jodem-silor-b-j-1000ml-suplement-diety.html.