Czy warto pić herbatę konopną?

Z pewnością nie jest to jeden z popularniejszych rodzajów herbaty, jednak coraz więcej osób zaczyna się nią interesować. Jak działa na ludzki organizm herbata konopna i czy dobrym pomysłem jest jej picie? Oto kilka faktów związanych z tym wyjątkowym suszem.

Komu pomoże picie takiej herbaty?

Herbatka sporządzona z wysuszonych liści konopi jest bogata między innymi w kwasy omega-3 oraz omega-6, dlatego warto o niej pomyśleć, jeśli chce się uzupełnić niedobory tych substancji. Są one bardzo ważne dla naszego układu nerwowego i prawidłowej pracy mózgu.

Herbata konopna sporządzona z pełnowartościowego suszu dobrze wpływa na samopoczucie – uspokaja, pozwala się wyciszyć i wprawia w pozytywny nastrój. Można ją popijać wieczorem, jeśli ma się problemy z bezsennością. Cenną informacją jest to, że dzięki niej sen ma lepszą jakość, w rezultacie czego rano po przebudzeniu nie odczuwa się zmęczenia.

Jeszcze więcej korzyści

Co istotne, z dobroczynnego działania herbaty konopnej skorzystają także te osoby, które skarżą się na problemy z trawieniem. Coraz większa część społeczeństwa odczuwa właśnie takie dolegliwości, równie częste są zresztą problemy z bezsennością.

Picie herbatki może pomóc też na bóle migrenowe oraz na dokuczliwe skurcze mięśni. Zauważono także, że dodatkowym efektem popijania herbaty konopnej jest poprawa kondycji skóry. Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością, 1-2 herbatki dziennie wystarczą.