Tabletki na katar – jak działają?

Nieżyt nosa to jedna w najczęściej występujących chorób. Niestety ze względu na swoje stosunkowo łagodne objawy nieżyt w większości przypadków jest ignorowany. Należy pamiętać, że nieleczony katar może doprowadzić do poważniejszych chorób.

Dlaczego należy leczyć katar

Klasyczny nieżyt nosa w większości przypadków utrzymuje się od kilku do kilkunastu dni. Niestety przedłużający się problem z katarem może bezpośrednio przyczynić się do rozwoju zapalenia zatok. Poważnej choroby, która wywiera bezpośredni wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Co należy zrobić?

Z tego względu tak ważny jest, aby nie ignorować nieżytu nosa i rozpocząć odpowiednie leczenie. Dobrym sposobem, który uchroni nas przed rozwojem zapalenia zatok są tabletki na katar. Tabletki najczęściej oparte są pseudoefedrynie, która oddziałuje na receptory błony śluzowej dróg oddechowych.

Skuteczne leczenie

Dzięki temu oddziaływaniu pseudoefedryna może skutecznie udrożnić zatoki, odblokować nos oraz zmniejszyć ilość wydzieliny. Co istotne tabletki działają bardzo szybko, gdyż pierwsze efekty można zaobserwować już po 30 minutach od przyjęcia. Efekt utrzymuje się od 3 do 4 godzin.

Należy pamiętać, że tabletki na nieżyt nosa to lek, który należy stosować przez określony czas. Najczęściej jest to okres do kilku dni. Równocześnie nie wolno przyjmować większej dawki, aniżeli ta, która została zalecona przez lekarza. Konieczne jest również przestrzeganie wytycznych w ulotce.

Polecam: https://www.aptekagalen.pl/katar/