Emolium – czy preparat jest bezpieczny?

Bardzo często można natrafić na różnego rodzaju stronach internetowych na produkty cud, które mają sprawić, że skóra odzyska swoją naturalną jędrność i miękkość. Nie zawsze jednak takie informacje przekładają się na rzeczywiste efekty związane ze stosowaniem niektórych z tych kosmetyków. Czy z serią Emolium jest inaczej?

Kto nie może stosować Emolium?

Emolium z Apteki Galen to seria preparatów mających odpowiednio nawilżyć i zregenerować skórę. Jednak nie mogą być one stosowane przez te osoby, u których występuje alergia lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik wybranego preparatu z tej serii. Zatem nawet, jeśli są wskazania za tym, by sięgnąć po jeden z tych preparatów, trzeba zawsze najpierw zapoznać się ze składem, by wiedzieć, czy można faktycznie bez obaw stosować emolienty w codziennej pielęgnacji.

Emolium – o czym pamiętać przed zastosowaniem?

Korzystając z Emoliumu należy zawsze pamiętać o tym, że preparaty z tej serii są zalecane do stosowania zewnętrznego, czyli tylko na skórę. Jeśli w trakcie kuracji pojawi się reakcja alergiczna, należy odstawić preparat i skonsultować się ze swoim lekarzem. By uniknąć niepożądanych efektów, nie powinno się nanosić preparatu na uszkodzony naskórek.

Czy Emolium to bezpieczny preparat?

Pomimo tych przeciwwskazań i środków ostrożności, o jakich mowa wyżej, preparaty z serii Emolium można zaliczyć do bezpiecznych. Świadczy o tym między innymi rekomendacja Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, a także fakt, że produkty z tej serii można stosować nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci, w tym u niemowląt od pierwszego roku ich życia.