Białko wegańskie

Wegańskie odżywki białkowe przybierają różne formy. Są wytwarzane zazwyczaj na bazie konopi, soi, ryżu brązowego, grochu itp. Jakie produkty spożywcze są bogate w białko?

Białko wegańskie dla sportowców

Każda aktywność fizyczna powinna być wspierana na bieżąco odpowiednim zestawem suplementów. Sportowiec powinien szczególnie zadbać o dietę bogatą w wartościowe produkty i ocenić, czy potrzebuje zwiększenia spożycia białka. Wegańskie białko możemy kupić w sklepach z odżywkami, także w sklepach online (przejdź do sklepu). Warto dobrać odpowiednią dawkę do swoich potrzeb i kierować się instrukcjami dołączonymi do opakowania. W tym przypadku nie należy przesadzać – w nadmiarze bowiem wszystko szkodzi.

Produkty spożywcze bogate w białko

Jeśli chodzi o białko, znajdziemy je w produktach roślinnych, mięsach, rybach, jajach, nabiale, serach i produktach mlecznych. Każda z tych grup powinna być uwzględniona w diecie, co pozwoli zachować zdrowie i dostarczy organizmowi właściwości odżywczych, witamin i minerałów.
Gdy w posiłkach brakuje białka, warto zainwestować w wegańskie białko, które zakupimy w postaci suplementów diety.

Białko pochodzenia roślinnego

Istnieje wiele roślin będących źródłem pełnowartościowego białka. Należą do nich głównie amarantus i komosa ryżowa. Zawierają one wszystkie aminokwasy egzogenne (nieprodukowane przez ludzki organizm, dlatego są równie dobre jak białko z mięsa, jajek, czy odżywki białkowej. Warto włączyć te rośliny do swojej diety, zwłaszcza, gdy jest to dieta wegańska lub wegetariańska.